Koncertowa premiera płyty CULTURAL CONCEPT

21 października międzykulturowy zespół Przemysława Strączka wystąpi w Zielonej Górze w ramach Crossing Jazz Festival a dzień później czyli 22 października formacja zagra w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu-Zdroju. Będą to koncerty połączone z premierą najnowszej płyty pt. CULTURAL CONCEPT. Bilety na koncert w Jastrzębiu-Zdroju dostępne pod linkiem

Przemysław Strączek – gitara, kompozycje
Kandara Diebate – śpiew, kora (Senegal)
Chiao-Hua Chang – erhu, matoquin, śpiew (Tajwan)
Marcin Kaletka – saksofon sopranowy i tenorowy
Maciej Kitajewski – gitara basowa, kontrabas
Edilson Sanchez-Moyano – instrumenty perkusyjne (Kolumbia)
Patryk Dobosz – perkusja

Zespół wykonuje muzykę z pogranicza jazzu, muzyki ludowej i improwizacji. Muzyka kolektywu to w głównej mierze kompozycje lidera, który prowadzi międzykulturowe projekty w myśl idei, że twórcze i kreatywne działania muzyczne zbliżają ludzi nawet z odległych zakątków świata, tworząc nową jakość w kulturze i sztuce. Cultural Concept to właśnie koncepcja łącząca elementy etniczne różnych krajów w sferze muzyki opartej na improwizacji, elementach jazzu i muzyki etno, w której każdy muzyk ma własną przestrzeń do swobodnej ekspresji.

Formację tworzą muzycy z Polski, Senegalu, Tajwanu i Kolumbii. Międzykulturowa formacja prezentuje muzykę napisaną na etniczne instrumentarium, do których należą: mongolski matoquin, afrykańska kora, azjatyckie erhu, kolumbijskie instrumenty perkusyjne. Muzycy grający na egzotycznych instrumentach pojawią się w towarzystwie polskich instrumentalistów jazzowych.

Fot. Alina Garbrel-Kamińska / Wschód Kultury 2022