Echa koncertu duetu z Chiao-Hua Chang w mediach międzynarodowych w ramach Czech Music Crossroads 2022

Bardzo dobrze został przyjęty koncert duetu Przemysław Strączek & Chiao-Hua Chang w ramach jednego z największych festiwali world music i etno jazz w Czechach „Czech Music Crossroads” w Ostravie 21 maja. Duet reprezentował Polskę i region Śląska. Podczas tej edycji festiwalu zaprezentowali się także muzycy z Czech, Słowacji, Francji i Korei Południowej. Wydarzenie odbyło się przy współpracy wielu międzynarodowych instytucji kulturalnych. Duet został zaproszony do udziału przez Katowice Miasto Ogrodów.

Zdjęcie: JazzArt Katowice

Milan Bator z Ostravan.cz napisał:

„Genialny polski gitarzysta Przemek Strączek znalazł nową inspirację dla swojej niezwykle różnorodnej i odkrywczej muzyki w duecie z Chiao-Hua Chang. Była to pokojowa demonstracja pełnej swobody ekspresji muzycznej bez określonego kierunku i ściśle określonych ram formy i czasu. Muzyka ulotna i poetycka jak wieczorny zmierzch. Piękne brzmienie etnicznych instrumentów, a także rzadko spotykany wokal utalentowanej instrumentalistki i wokalistki Chang, zabrzmiały przykuwająco i niecodziennie w połączeniu z aksamitną, odkrywczą gitarą pełną wirujących modulacji”

W słowackim portalu Hudba.sk również pojawiła się recenzja.

„Dobrze wypadł występ ostatnich reprezentantów Polski. Duet złożony z gitarzysty jazzowego Przemysława Strączka i tajwańskiej instrumentalistki erhu i morin khuur Chiao-Hua Chang, wykazał się przemyślanym i wrażliwym podejściem do łączenia różnych kultur muzycznych”